по-русски
Юридическая компания «Правозахист Украина»



Членство в організаціях:






17 жовтня 2014 р.

 Коли включать опалення?

Автор: Щербак Олег

 З приходом холодів у кожного виникає питання «Коли почнуть опалювати?».

Кожен рік опалення включають у різний час, хоча у ЗМІ постійно з’являється дата 15 жовтня.

Між тим, це питання врегульовано на законодавчому рівні.

По-перше, теплопостачання, відповідно до закону України «Про житлово-комунальні послуги» відноситься до комунальних послуг. Ці правовідносини між споживачами та постачальниками таких послуг здійснюється на договірній основі.

По-друге, теплопостачання повинно відповідати певним нормам, які затверджуються відповідним чином.

Так, зокрема, в Україні діє ДБН В.2.5-67-2013 Опалення, вентиляція та кондиціонування, затверджені наказами Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 25.01.2013 №24 та від 28.08.2013 №410, набрали чинності з 01.01.2014. Ці норми застосовуються при внутрішньому теплопостачанні.

Відповідно до п. 3.33 цих Норм Опалювальним періодом визнається період року, протягом якого є потреба в споживання суттєвої кількості енергії для опалення будівлі або окремих приміщень. Опалювальний період визначають відповідно до ДСТУ-Н Б В.1.1-27, а саме – період року із середньою добовою температурою, що, як правило дорівнює 8ºС, але не вище ніж 14ºС.

Як визначено у п. 5 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами.

Таким чином, початок опалювального періоду визначається кліматичними умовами конкретного району України і починається за рішеннями місцевих органів влади.

Новини

13 червня 2017 р.

Нацбанк повідомив, що з 26.05.2017 р. на випадки незавершення розрахунків за експортними, імпортними операціями, за якими на зазначену дату не встановлено перевищення 120-денного строку розрахунків, поширюватимуться норми Закону №1724 щодо 180-деного строку розрахунків

7 червня 2017 р.

Національний банк України вчергове знімає валютні обмеження

7 червня 2017 р.

Державна фіскальна служба України роз’яснила порядок розрахунку сум податкових зобов’язань, які виникають при випуску товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами, у вільний обіг на митній території України або передачі таких товарів у користування іншій особі

7 червня 2017 р.

Настання обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) свідчить про відсутність вини у невиконанні зобов'язання та звільняє особу, яка порушила зобов'язання, лише від відповідальності за таке порушення, а не від виконання зобов'язання в цілому

12345Архів

Публікації

12345Архив